درمان بيماري کیست مويی چگونه است؟

بعد از تشخيص بايد دانست كه تنها درمان بيماري سينوس جراحي با ليزر و يا جراحي سنتي است  و درمان دارويي هيچ جايگاهي در درمان اين بيماري ندارد و فقط منجر به پيشرفت بيماري ميشود. نكته بعدي اين است كه به محض تشخيص و قبل از ايجاد علونت بايد جراحي انجام شود.
اخيرا در مطالعات انجام شده معلوم شده كه بيماري تا حدودي ريشه ژنتيك و فاميلي دارد و معمولا در افراد وابسته درجه يك مثل برادر و خواهر و يا پدر وعموها ديده ميشود و اينكه عامل بيماري ريشه موهاي موجود در محل و نه خود موها هستند و لذا توصيه ميشود بعد از جراحي با ليزر ميبايد از ليزر هاي از بين برنده  ريشه مو استفاده كرد وگرنه احتمال عود بيماري وجود دارد.

 

جراحی کیست مویی

تكته ديگر اينكه حتما بهتر است عمل با ليزر و يا جراحي بصورت باز باشد و بستن زخم ميتواند باعث عود بيماري شود و اين در تجربيات ٢٥ ساله نويسنده اثبات شده است.
نكته آخر اينكه عمل ميتواند بصورت جراحي معمولي يا ليزر باشد كه هيچ تفاوتي  با هم ندارند فقط در جراحي با ليزر نياز به بستري و بيهوشي و ماندن در منزل تا چندين روز بعد از عمل لازم نيست همچنين نياز به پانسمانهاي مكرر و روزانه ندارد و بجاي آن فرد روزانه حمام گرفته  سپس بكار خود ميرسد و بيمار اصلا درد نخواهد داشت و با توجه به انجام ليزر موهاي ناحيه بعد از بهبود ميزان عود تقريبا صفر است.

پیمایش به بالا