اسلایدر بخش زنان

لیزر بواسیر

درمان بواسیر با لیزر برای خانم ها

برای کسب اطلاعات درباره لیزر بواسیر در بانوان با ما همراه باشید.

بواسیر و علل بروز آن در زنان

بواسیر معمولاً به دلیل فشار بیش از حد بر وریدهای ناحیه لگن و رکتوم ایجاد می شود. نشستن طولانی مدت روی توالت یا زور زدن برای اجابت مزاج، فشاری ایجاد می کند که باعث متورم شدن و کشیدگی این سیاهرگ ها می شود. مواردی که اغلب می توانند منجر به بروز هموروئید یا بواسیر در زنان شوند عبارتند از: یبوست، تغییرات هورمونی، بارداری، رابطه مقعدی و اضافه وزن. بسیاری از زنان در دوران بارداری و زایمان به هموروئید مبتلا می شوند. حمل نوزاد در شکم فشار بیشتری بر رگ های خونی ناحیه لگن وارد می کند. زور زدن برای بیرون راندن نوزاد هنگام زایمان نیز فشار مضاعفی بر این رگ های خونی وارد می کند که می تواند منجر به بروز مواردی از بواسیر شود که به درمان جدی یعنی لیزر بواسیر نیازمند است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بواسیر مطالب مربوز به بواسیر داخلی و همچنین بواسیر خارجی را مطالعه نمایید

جراحی لیزر، راهکار غیر تهاجمی درمان بواسیر در زنان

جراحی لیزر بواسیر یک روش غیر تهاجمی و موثر برای درمان

اگر درمان دارویی در بهبود بیماری بواسیر پاسخگو نباشد، لیزر بواسیر به عنوان تاثیرگذار و کم عارضه ترین گزینه پیش رو معرفی می گردد. در راهکار غیر تهاجمی لیزر بواسیر بر خلاف عمل جراحی سنتی یا باز، بیماری بواسیر بدون بهره گیری از تیغ جراحی یا کوتر بهبود پیدا می کند. در عمل جراحی با لیزر بواسیر، تماسی با محل عارضه ایجاد نشده و درمان از طریق تاباندن اشعه لیزر توسط پزشک جراح انجام می شود. به همین علت خونریزی و درد در بانوان مبتلا، در حین عمل با جراحی لیزر بواسیر و هم چنین در طول دوره نقاهت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. این امر هم چنین به ترمیم سریع تر محل عمل جراحی و جای آن کمک خواهد کرد. با وجود این که در خانم های باردار، ترجیح بر درمان بواسیر با روش های غیر جراحی است، لیزر بواسیر در موراد جدی و اورژانسی بدون ایجاد هیچگونه مشکلی برای سلامت مادر و جنین قابل انجام است.

کدام گروه از بانوان می توانند از لیزر برای درمان بواسیر استفاده کنند؟

معمولا خانم هایی که به تشخیص پزشک، مبتلا به درجات 3 و 4 هموروئید هستند، می توانند از عمل لیزر بواسیر بهره گیری کنند. در صورت ابتلا به بواسیر خونی و بیرون زده هم چنین، عمل جراحی با لیزر بواسیر تاثیرگذار ترین روشی می باشد که احتمال بازگشت فرم و ظاهر ناحیه مقعد به حالت اولیه را تا 95% تضمین می کند.

طریقه انجام جراحی لیزر بواسیر

جراحی لیزر بواسیر چگونه انجام می شود؟

از لیزر کم توان یا مادون قرمز یه منظور درمان موارد خفیف بواسیر یا هموروئید استفاده می شود در حالی که لیزر پر توان یا کربن در اکسید که مانند چاقوی جراحی عمل می کند در بهبود موارد جدی تر  این بیماری کاربرد دارد. هر دوی این دستگاه های لیزر بواسیر به علت عدم وارد کردن هیچ گونه آسیب به بافت های سالم اطراف محل عارضه، به عمل جراحی با چاقو ترجیح داده می شوند. در مرحله اول از عمل جراحی با لیزر بواسیر به بیمار آرامبخش تزریق می شود. سپس، با استفاده از اشعه فیبر نوری لیزر،  به سوزاندن بافت ناسالم ناحیه بواسیر و در عین حال ترمیم بافت های آسیب دیده اقدام می شود.

مزایای عمل جراحی با لیزر بواسیر

 • عدم نیاز به بستری
 • حداقل درد و خونریزی در عمل جراحی لیزر بواسیر
 • درمان امن، مطمئن و قطعی
 • سرپایی بودن عمل جراحی با لیزر بواسیر
 • عدم تجربه عوارض بیهوشی در جراحی با لیزر بواسیر
 • انجام عمل جراحی لیزر بواسیر بانوان در 15 الی 40 دقیقه
 • عدم ورود آسیب به بافت های سالم اطراف مقعد در جراحی لیزر بواسیر
 • به حداقل رساندن احتمال عود بیماری بعد از درمان با عمل لیزر بواسیر
 • باقی نماندن جای زخم یا اسکار در جراحی لیزر بواسیر بر خلاف عمل جراحی سنتی
 • استفاده از بی حسی موضعی در عمل جراحی با لیزر بجای بیهوشی عمومی و نخاعی
 • عدم ابتلا به آمبولی( لخته شدن خون در بدن) و بیماری های عفونی مثل هپاتیت در عمل با لیزر

چرا بانوان به لیزر هموروئید نیاز دارند؟

چرا زنان به لیزر بواسیر نیاز دارند؟

برای بسیاری از افراد از جمله بانوان مبتلا، هموروئید ماندگار است. درد مداوم به ویژه برای بانوان بالای 50 سال شایع است. برای بسیاری از خانم ها، درد بواسیر با گذشت زمان بیشتر می شود و برای برخی دیگر درد هموروئیدی حتی سال ها پس از درمان ناکارآمد، دوباره عود می کند. بنابراین، بهتر است  بانوان به منظور درمان بواسیر با تجربه کمترین میزان درد و خونریزی به ویژه در مقایسه با عمل جراحی سنتی (با چاقو) و هم چنین به حداقل رساندن احتمال عود بیماری بواسیر، از روش نوین عمل جراحی با لیزر بواسیر استفاده کنند.

هزینه جراحی لیزر بواسیر

هزینه عمل جراحی با لیزر بواسیر برای خانم ها پس از معاینه فیزیکی و تشخیص نوع و وخامت بیماری معین می گردد. با این وجود، هزینه لیزر بواسیر نسبت به سایر روش های درمانی کمتر است. معمولا عمل های جراحی زیر 6 ساعت تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند اما بعضی از بیمه های تکمیلی به تقبل بخشی از هزینه های عمل جراحی بالیزر بواسیر می پردازند.

چرا کلینیک لیزر شفا؟

چرا کلینیک لیزر شفا

اين مركز اولين مركز درمان بيماری های مقعد با جراحی ليزر از سال 1384 مي باشد و در طی اين مدت بيش از هفتاد هزار مراجعه كننده و بيش از بیست هزار عمل با ليزر در آن انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسيار بالايي نزد پزشكان شاغل در آن گرديده است و هر روز نيز به آن افزوده ميگردد. در اين مركز بانوان مبتلا به بیماری بواسیر ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاينه می شوند. پس از تشخيص دقیق بيماری راهكار مناسب دارویی یا عمل جراحی با لیزر بواسیر به بيمار ارايه ميگردد که باعث بهبود سريع بيمار بدون بستری شدن در بيمارستان و بيهوشی است و از روز بعد از عمل بيمار ميتواند سر كار خود حاضر شود.

سوالات متداول

خانم هایی که بچه شیر میدن هم میتونن عمل جراحی با لیزر رو انجام بدن

بله مشکلی وجود ندارد، معمولا جراحی با لیزر در خانم های باردار انجام نمی شود

برای درمان یا جراحی هموروئید ترومبوزه یا همان هموروئید خارجی پیش چه پزشکی می تونم برم که دکتر بلافاصله خودش تشخیص بده؟

شما میتوانید برای تشخیص و درمان به کلینیک لیزر شفا مراجعه کنید که به طور تخصصی به درمان و جراحی لیزر بیماری های مقعدی می پردازد و شما میتوانید به انتخاب خود توسط متخصص خانم یا آقا دمعاینه و درمان شوید

آیا پس از جراحی وجود ترشحات زرد رنگ یا خونی طبیعی است؟

اگر بیمار با عمل جراحی لیزر درمان شود، معمولا ترشحات زرد رنگ وجود نخواهد داشت اما دیدن یک یا چند قطره خون طبیعی است. در صورتی که ترشحات بد بو و شدید و غلیظ باشد، بیمار باید حتما به پزشک مراجعه کند. ترشحات از مقعد ممکن است تا 6 هفته ادامه یابد و به منظور جلوگیری از کثیف شدن لباس ها پیشنهاد می شود از بالشتک های زخم بندی استفاده شود.

در جراحی لیزر بواسیر محل جراحی چگونه بخیه زده می شود؟

در جراحی لیزر بواسیر به دلیل آن که از اشعه لیزر استفاده می شود نیازی به بخیه ندارد و لیزر محل برش را می بندد

دکتر خانم برای درمان بیماری های مقعدی

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر زیبایی شفا

مقالات پرشکی

بخش تغذیه

women contact

تماس با ما

درباره ما


این مركز اولین مركز درمان بیماریهای مقعد با لیزر از سال ١٣٨۴ میباشد و در طی این مدت بیش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بیش از پانزده هزار عمل با لیزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسیار بالایی نزد پزشكان شاغل در ان گردیده است و هر روز نیز به ان افزوده میگردد. در این مركز مراجعین ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاینه و پس از تشخیص بیماری راهكار مناسب به بیمار ارایه میگردد این درمان میتواند شامل درمان دارویی یا درمان با لیزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سریع بیمار بدون بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی است و از روز بعد بیمار میتواند سر كار خود حاضر شود.

ساعات کاری


 • شنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
 • یکشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
 • دوشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
 • سه شنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
 • چهارشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
 • پنجشنبه۱۱ - ۱۴
 • ساعت پاسخ گویی همه روزه بغیر از جمعه ها ۸ الی ۲۲

کلینیک لیزر


کلینیک لیزر شفا - درمان مشکلات و بیماری های نشیمنگاه

کلینیک لیزر زیبایی شفا - زیبایی با لیزر

کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
ایمیل :


بالا

کلینیک لیزر شفا | بخش زنان | بخش زیبایی

تمامی حقوق این سایت متعلق به بخش زنان کلینیک لیزر شفا می باشد