سمهیث 1

دکتر خانم برای درمان بیماری های مقعدی

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر زیبایی شفا

مقالات پرشکی

بخش تغذیه

ارتباط بین بارداری و بیماریهای مقعدی در زنان

 بیماریها مقعدی حین بارداری را به دو دسته میتوان تقسیم كرد:

١- بیماریهای مقعدی كه اولین بار در طی بارداری ظاهر میشوند

٢- بیماریهای مقعدی كه قبل از بارداری هم بوده اند و با باردار شدن بدتر میشوند

در كل باید دانست كه باردار شدن روی دستگاه گوارش اثرات خاصی دارد از جمله یبوست كه هم ناشی از اثرات هورمونهای تولیدشده در دوران بارداری است و هم ناشی از كم تحركی فرد بعلت افزایش وزن ناشی از بارداری بخصوص در ماههای آخر بارداری و هم مصرف قرص آهن توسط فرد باردار است همچنین تمایل فرد به مصرف غذاهای شیرین و چرب وكمتر مصرف كردن فیبر غذایی است.

همچنین با بزرگ شدن رحم فشار بیشتری به روده ها وارد و منجر به كم تحركی روده ها و ببوست بیشتر میشود همچنین تخلیه خون وریدی یا سیاهرگی از روده ها كمتر شده فرد را مستعد ابتلا به هموروئید میسازد.  
این موارد را میتوان براحتی با رعایت صحیح رژیم غذایی حاوی فیبر بیشتر و آب فراوان و همچنین تحرك بیشتر بصورت راهپیمایی كه باعث بیشتر شدن حركات روده ای میشود اصلاح نمود و همچنین با كنترل كالریهای مصرفی از چاق شدن بیشتر از اندازه و در نتیجه بی تحركی ویبوست ناشی از آن مقابله نمود

 

پیشگیری و درمان بیماریهای مقعدی در حین بارداری

قبل از بارداری

١- اگر قبل از باردار شدن دچار هر نوع اختلال گوارشی و مقعدی میباشید بهتر است به متخصص جراحی عمومی و مقعد مراجعه و آن را درمان نمود زیرا هر بیماری مقعدی كه داشته باشید بعلت فشار ناشی از رحم بزرگ شده بر احشاء لگنی و عدم تخلیه مناسب خون سیاهرگی تشدید میگردد مثلا اگر دچار هموروئید و یا ضایعات پوستی كنار مقعد باشید بهتر است قبل بارداری به درمان آنها اقدام نمود و یا اگر دچار ضایعات چركی مثل فیستول و سینوس مویی هستید.

 

پس از بارداری

٢- اگر پس از باردار شدن دچار بیماریهای مقعدی شوید متاسفانه تا پایان بارداری كار خاصی نمیشود انجام داد مگر در موارد اورژانس كه سلامت مادر در خطر باشد پس بهتر است با رعایت نظانت بهتر منطقه مقعد و تحرك بیشتر و خوردن فیبرهای غذایی از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

 

نتیجه گیری

حتما به مسایل و مشكلات ناحیه مقعد خود حساسیت بخرج داده و اگر دچار هرمشكلی در این رابطه هستید قبل از باردار شدن اقدام به درمان نمایید.

خوشبختانه امروزه با پیشرفتهای علمی و بكارگیری از لیزر در درمان بیماریهای مقعد مثل هموروئید یا بواسیر، فیشر یا شقاق، فیستول، كیست مویی یا پیلونیدال براحتی میتوان آنها را بودن اذیت و آزار فرد درمان نمود ونیازی به بستری شدن در بیمارستان و دور شدن از كاروجود ندارد.

تماس با ما

درباره ما


تكنولوژي Co2 Fractional با تولید ستون‌هاي چند ميكروني از نور ليزر در پوست همراه با قابليت تنظيم تعداد نقاط،‌ انرژي ليزر را به عمق‌هاي گوناگون درم انتقال داده و با ايجاد تاثیر حرارتي سبب بازسازي كلاژن‌ها و كلاژن‌ سازی جديد از راه تحريك فيبروبلاست‌ها مي‌شود. در اين سيستم به بخاطر آسيب حداقل به اپیدرم ميزان ريسك عفونت و عوارض به شدت كاهش يافته و طي 48 ساعت فرد توانایی به انجام فعاليت‌هاي روزانه خواهد بود.

ساعات کاری


  • شنبه9:00am - 9:00pm
  • یکشنبه9:00am - 9:00pm
  • دوشنبه9:00am - 9:00pm
  • سه شنبه9:00am - 9:00pm
  • چهارشنبه9:00am - 9:00pm
  • پنجشنبه9:00am - 9:00pm

کلینیک لیزر


کلینیک لیزر شفا - درمان مشکلات و بیماری های نشیمنگاه

کلینیک لیزر زیبایی شفا - زیبایی با لیزر

کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
تلفن : 2 - 22361071
ایمیل :


بالا

کلینیک لیزر شفا | بخش زنان | بخش زیبایی

تمامی حقوق این سایت متعلق به بخش زنان کلینیک لیزر شفا می باشد