اسلایدر بخش زنان

ارتباط بین بارداری و بیماریهای مقعدی در زنان

 بیماریها مقعدی حین بارداری را به دو دسته میتوان تقسیم كرد:

١- بیماریهای مقعدی كه اولین بار در طی بارداری ظاهر میشوند

٢- بیماریهای مقعدی كه قبل از بارداری هم بوده اند و با باردار شدن بدتر میشوند

در كل باید دانست كه باردار شدن روی دستگاه گوارش اثرات خاصی دارد از جمله یبوست كه هم ناشی از اثرات هورمونهای تولیدشده در دوران بارداری است و هم ناشی از كم تحركی فرد بعلت افزایش وزن ناشی از بارداری بخصوص در ماههای آخر بارداری و هم مصرف قرص آهن توسط فرد باردار است همچنین تمایل فرد به مصرف غذاهای شیرین و چرب وكمتر مصرف كردن فیبر غذایی است.

همچنین با بزرگ شدن رحم فشار بیشتری به روده ها وارد و منجر به كم تحركی روده ها و ببوست بیشتر میشود همچنین تخلیه خون وریدی یا سیاهرگی از روده ها كمتر شده فرد را مستعد ابتلا به هموروئید میسازد.  
این موارد را میتوان براحتی با رعایت صحیح رژیم غذایی حاوی فیبر بیشتر و آب فراوان و همچنین تحرك بیشتر بصورت راهپیمایی كه باعث بیشتر شدن حركات روده ای میشود اصلاح نمود و همچنین با كنترل كالریهای مصرفی از چاق شدن بیشتر از اندازه و در نتیجه بی تحركی ویبوست ناشی از آن مقابله نمود

 

پیشگیری و درمان بیماریهای مقعدی در حین بارداری

قبل از بارداری

١- اگر قبل از باردار شدن دچار هر نوع اختلال گوارشی و مقعدی میباشید بهتر است به متخصص جراحی عمومی و مقعد مراجعه و آن را درمان نمود زیرا هر بیماری مقعدی كه داشته باشید بعلت فشار ناشی از رحم بزرگ شده بر احشاء لگنی و عدم تخلیه مناسب خون سیاهرگی تشدید میگردد مثلا اگر دچار هموروئید و یا ضایعات پوستی كنار مقعد باشید بهتر است قبل بارداری به درمان آنها اقدام نمود و یا اگر دچار ضایعات چركی مثل فیستول و سینوس مویی هستید.

 

پس از بارداری

٢- اگر پس از باردار شدن دچار بیماریهای مقعدی شوید متاسفانه تا پایان بارداری كار خاصی نمیشود انجام داد مگر در موارد اورژانس كه سلامت مادر در خطر باشد پس بهتر است با رعایت نظانت بهتر منطقه مقعد و تحرك بیشتر و خوردن فیبرهای غذایی از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

 

نتیجه گیری

حتما به مسایل و مشكلات ناحیه مقعد خود حساسیت بخرج داده و اگر دچار هرمشكلی در این رابطه هستید قبل از باردار شدن اقدام به درمان نمایید.

خوشبختانه امروزه با پیشرفتهای علمی و بكارگیری از لیزر در درمان بیماریهای مقعد مثل هموروئید یا بواسیر، فیشر یا شقاق، فیستول، كیست مویی یا پیلونیدال براحتی میتوان آنها را بودن اذیت و آزار فرد درمان نمود ونیازی به بستری شدن در بیمارستان و دور شدن از كاروجود ندارد.

دکتر خانم برای درمان بیماری های مقعدی

کلینیک لیزر شفا

کلینیک لیزر زیبایی شفا

مقالات پرشکی

بخش تغذیه

women contact

تماس با ما

درباره ما


این مركز اولین مركز درمان بیماریهای مقعد با لیزر از سال ١٣٨۴ میباشد و در طی این مدت بیش از پنجاه هزار مراجعه كننده و بیش از پانزده هزار عمل با لیزر در ان انجام شده كه منجر به كسب تجربه بسیار بالایی نزد پزشكان شاغل در ان گردیده است و هر روز نیز به ان افزوده میگردد. در این مركز مراجعین ابتدا توسط پزشكان متخصص خانم و آقا معاینه و پس از تشخیص بیماری راهكار مناسب به بیمار ارایه میگردد این درمان میتواند شامل درمان دارویی یا درمان با لیزر باشد كه در هر صورت باعث بهبود سریع بیمار بدون بستری شدن در بیمارستان و بیهوشی است و از روز بعد بیمار میتواند سر كار خود حاضر شود.

ساعات کاری


  • شنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
  • یکشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
  • دوشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
  • سه شنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
  • چهارشنبه۱۰ - ۱۳ | ۱۷ - ۲۰
  • پنجشنبه۱۱ - ۱۴
  • ساعت پاسخ گویی همه روزه بغیر از جمعه ها ۸ الی ۲۲

کلینیک لیزر


کلینیک لیزر شفا - درمان مشکلات و بیماری های نشیمنگاه

کلینیک لیزر زیبایی شفا - زیبایی با لیزر

کلینیک لیزر شفا
آدرس : تهران سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم، واحد 406
ایمیل :


بالا

کلینیک لیزر شفا | بخش زنان | بخش زیبایی

تمامی حقوق این سایت متعلق به بخش زنان کلینیک لیزر شفا می باشد