تفاوت بین لیزر CO2 و لیزر دایود

تفاوت لیزر CO2 و لیزر دایود

تفاوت لیزر CO2 و لیزر دایود، در نحوه عملکرد آن ها می باشد. لیزر CO2 بسیار قوی تر و موثر تر از لیزر دایود عمل می کند. البته هر کدام از دستگاه های لیزر، دارای مزایای خاص خود هستند و کاربرد آنها می تواند با توجه به نوع دستگاه متفاوت باشد. در نتیجه، نتایج بهبودی افراد با دستگاه های متفاوت نیز، متغیر خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیزر CO2 چیست؟

لیزر CO2، از لیزر هایی است که بسیار ظریف و نازک می باشند. به همین دلیل استفاده از آن، آسیب کم تری به بافت های بدن وارد می کند. این دستگاه، بیشتر برای درمان سریع و از بین بردن بیماری های مقعدی چون هموروئید(بواسیر)، زگیل تناسلی، شقاق(فیشر)، فیستول و … مورد استفاده قرار می گیرد. در درمان این بیماری ها با لیزر co2، پوست اطراف ناحیه عارضه، کم ترین میزان آسیب را متحمل می شود. بستن سر اعصاب عروق یا رگ های خونی با اشعه لیزر، تجربه ناراحتی در بیمار بعد از انجام جراحی را به حداقل می رساند.

مزایای لیزر CO2

مزایای جراحی با لیزر CO2
مزایای عمل جراحی به وسیله لیزر CO2

مزایای لیزر CO2، نسبت به سایر دستگاه های لیزر بیشتر است. از مهم ترین مزایای آن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درصد موفقیت بسیار بالا
  • کاهش درد ناشی از درمان
  • مدت زمان بسیار کوتاه جراحی
  • سرعت بخشیدن به روند درمان
  • قابلیت نفوذ بیشتر در محل مورد نظر
  • از بین بردن جای زخم و اسکار، کیست مویی و ….

بهترین دستگاه لیزر

بهترین دستگاه لیزر برای درمان بیماری های شقاق، بواسیر یا هموروئید ترومبوزه و… لیزر CO2 است. دستگاه لیزر CO2، به علت عدم عود کردن مجدد بیماری و ترمیم بافت های آسیب دیده دارای میزان محبوبیت بیشتری است. به یاد داشته باشید که شدت بیماری نیز، در انتخاب دستگاه لیزر و همین طور کم توان یا پر توان بودن لیزر تاثیر گذار خواهد بود.

عملکرد لیزر

عملکرد لیزر، با توجه به نوع آن متفاوت است. به طور کلی، دستگاه لیزر برای درمان بیماری های نشیمنگاهی مانند تیغ جراحی عمل می کند اما عوارض جراحی سنتی را با خود به دنبال ندارد. این دستگاه، امکان تبخیر یا برش عارضه های مقعدی را فراهم می کند. علاوه بر بهبود شقاق و بواسیر، جای اسکار یا زخم ها نیز توسط دستگاه لیزر CO2 از بین می روند. این نوع لیزر هم چنین، در مقایسه با سایر روش ها، دارای درد کمتری می باشد.

لیزر CO2 برای چه کسانی توصیه می شود؟

افرادی که برای شرایط آن ها برای انجام عمل جراحی لیزر CO2 مناسب است
انجام عمل جراحی با لیزر CO2 برای چه افرادی مناسب است؟

در کنار سایر بیماری های مقعدی، لیزر مادون قرمز یا Co2 مشخصا به افرادی توصیه می شود که به بواسیر یا هموروئید پیشرفته درجه 3 و 4 مبتلا هستند. توجه داشته باشید که درمان با لیزر، حتما باید تحت نظر متخصص مجربی که نسبت به کارکرد انواع دستگاه های لیزر آگاهی دارد، صورت بگیرد.

چه زمانی می توان از CO2 استفاده کرد

لیزر co2 یکی از قطعی ترین و موثر ترین روش های درمان خواهد بود که بهترین زمان استفاده، زمانی می باشد که بیمار از سایر روش های درمان مثل درمان های گیاهی و خانگی و مصرف برخی دارو ها، نتیجه مثبتی دریافت نکرده باشد و حتی پیشرفتی در روند درمان وی صورت نگرفته باشد. در چنین شرایطی، استفاده از لیزر درمانی بهترین گزینه برای درمان بیماری های نشیمنگاهی مانند فیستول، شقاق، بواسیر یا هموروئید است. شما می توانید برای درمان با لیزر، به کلینیک لیزر شفا مراجعه نمایید.

پیمایش به بالا