mazaya

hazine

tashilat

تفاوت لیزر CO2 و لیزر دایود

تفاوت لیزر CO2 و لیزر دایود، در نحوه عملکرد آن ها می باشد. و لیزر CO2 بسیار قوی تر و موثر تر از لیزر دایود عمل می کند. البته هر کدام از دستگاه های لیزر، دارای مزایای خاص خود هستند. که کاربرد آنها می تواند با توجه به نوع دستگاه متفاوت باشد. در نتیجه، نتایج بهبودی افراد با دستگاه های متفاوت نیز، متغیر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر، لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیزر CO2 چیست؟

لیزر CO2، باعث می شود چروک ها و مشکلات پوستی از بین برود. این لیزر، دارای دو نوع معمولی و لایه بردار می باشد. لیزر CO2، از لیزرهایی است که بسیار ظریف و نازک می باشد. به همین دلیل استفاده از آن، آسیب کم تری به بافت های بدن وارد می کند. این دستگاه بیشتر، برای رفع موهای زائد بدن و از بین بردن هموروئید و شقاق مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای لیزر CO2

مزایای لیزر CO2، نسبت به سایر دستگاه های لیزر بیشتر است. از مهمترین مزایای آن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفت کردن پوست
  • جلوگیری از پیری پوست
  • کاهش درد ناشی از درمان
  • از بین بردن جای زخم و اسکار
  • سرعت بخشیدن به روند درمان
  • قابلیت نفوذ بیشتر در محل مورد نظر
  • کم شدن و از بین رفتن لک های ناشی از بالا رفتن سن
  • از بین رفتن محل سوختگی، جای کیست مویی، عمل جراحی و...

بهترین دستگاه لیزر

بهترین دستگاه لیزر، برای درمان بیماری های شقاق، بواسیر یا هموروئید ترومبوزه و... لیزر CO2 است. دستگاه لیزر CO2، به علت عدم عود کردن مجدد بیماری، ترمیم بافت، جلوگیری از مشکلات پوستی و... دارای محبوبیت بیشتری است. به یاد داشته باشید که شدت بیماری نیز، در انتخاب دستگاه لیزر و همینطور کم توان یا پر توان بودن لیزر تاثیر گذار خواهد بود.

عملکرد لیزر

عملکرد لیزر، با توجه به نوع آن متفاوت است. به طور کلی دستگاه لیزر برای درمان بیماری های مقعد مانند تیغ جراحی عمل می کند. علاوه بر بهبود شقاق و بواسیر، جای زخم ها نیز توسط دستگاه لیزر CO2 از بین می رود. در مقابل با سایر روش ها هم دارای عوارض و درد کمتری می باشد.

لیزر CO2 برای چه کسانی توصیه نمی شود

لیزر co2 برای کسانی که دارای حساسیت های پوستی ، و همچنین افرادی که دارای بیماری هایی مانند کلوئید یا اسکار هیپرتروفییک هستند. ( یک نوع بیماری که باعث می شود پوست آسیب ببیند و جای زخم، از خود زخم بزرگ تر شود.) توصیه نخواهد شد. توجه داشته باشید، که اگر این افراد بخواهند برای درمان از لیزر استفاده کنند؛ بهتر است حتما با پزشک خود مشورت کنند.

چه زمانی می توان از CO2 استفاده کرد

لیزر co2 یکی از قطعی ترین و موثر ترین روش های درمان خواهد بود که بهترین زمان استفاده، زمانی می باشد که بیمار از سایر روش های درمان مثل درمان های گیاهی و خانگی و مصرف برخی دارو ها نتیجه مثبتی دریافت نکرده باشد. و حتی پیشرفتی در روند درمان صورت نگرفته باشد در چنین شرایطی استفاده از لیزر درمانی بهترین گزینه برای درمان بیماری های نشیمنگاهی مانند فیستول، شقاق، بواسیر یا هموروئید است. شما می توانید برای درمان با لیزر، به کلینیک لیزر شفا مراجعه نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

taghzie

taeeinvaght

question