زیبایی مقعد

زیبایی مقعد

زیبایی مقعد، می تواند بر روی اعتماد به نفس و رابطه جنسی افراد تاثیرگذار باشد. عوامل موثری بر زیبایی مقعد، تاثیر گذار است. به طور کلی چاقی، افزایش سن، ابتلا به بیماری های مقعدی و… از جمله عواملی هستند که باعث کاهش زیبایی مقعد می شوند. البته جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که زیبایی مقعد را می توان به کمک متخصصان این حوزه به افراد بازگرداند و بیماری های این ناحیه را به آسانی درمان کرد. برای آگاهی بیشتر لطفا با ما همراه باشید.

انواع بیماری های مقعدی و روش های درمان آن

انواع بیماری های مقعدی شامل بیماری هایی مانند بواسیر، شقاق، فیستول مقعدی، گوشت اضافی و سایر ضایعات مقعدی می شود. برای این بیماری ها روش های درمان به دسته های زیر تقسیم می شود:

  • درمان خانگی یا سنتی: درمان خانگی یا سنتی به کمک داروهای گیاهی مانند روغن زیتون، نارون کوهی، حمام آب گرم و… انجام می شود و به طور موقت، بیماری را درمان می کند.
  • درمان دارویی: برای درمان دارویی، بهتر است داروها توسط پزشک تجویز شود. درمان دارویی با استفاده از داروهای مسکن، شیاف، پودر و شربت های ملین و… انجام می شود و کمی زمان بر است.
  • درمان لیزری: درمان لیزری از سریع ترین راه های درمان بیماری های نشیمن گاهی محسوب می شود. با کمترین احساس درد و خونریزی انجام می شود. برای درمان لیزری از بی حس کننده کمک گرفته می شود و بیمار می تواند بلافاصله فعالیت های روزمره خود را ادامه دهد.
  • جراحی: جراحی حتما باید توسط یک جراح یا پزشک متخصص، صورت گیرد. جراحی می تواند بیماری های مقعدی را به طور کامل تا چند سال برطرف کند ولی احتمال عود کردن دوباره بیماری وجود دارد. جراحی به کمک بیهوشی انجام می شود و نیاز به مراقبت زیاد در دوران نقاهت دارد.

زیبایی مقعد در زنان

زیبایی مقعد در بانوان

زیبایی مقعد در زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است. ابتلا به بیماری های نیشیمن گاهی در زنان و مردان تقریبا برابر است اما احتمال دارد خانم ها در دوران بارداری به دلایل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، دچار بیماری هایی مثل هموروئید یا بواسیر شوند. به علاوه ممکن است سایر ضایعات مقعدی، در این ناحیه از بدن خانم مشاهده شود و با علایم شدیدی نیز همراه نباشد اما ظاهر نامناسبی را برای بدن خانم ها ایجاد کند. عمل زیبایی مقعد می تواند یکی از بهترین راه ها برای درمان این نوع بیماری ها باشد.

گوشت اضافی مقعد

گوشت اضافی مقعد از جمله عواملی است که در کاهش زیبایی مقعد تاثیرگذار است. گوشت اضافی مقعد به رشد غیر سرطانی لبه های مقعد گفته می شود که در اثر درمان نشدن بواسیر، فیشر، ترومبوزه و … به وجود می آید. رنگ این لایه ها معمولا همرنگ پوست بدن یا کمی تیره تر است. گوشت اضافی مقعد مشکل خاصی ایجاد نمی کند و با لیزر یا جراحی قابل درمان است اما می تواند تاثیرات ناخوشایندی بر احساس فرد بگذارد و احساس نارضایتی در بیمار ایجاد کند. گوشت اضافی مقعد در اثر یبوست یا اسهال مداوم، بلند کردن وسایل سنگین، لخته شدن خون و… عموما مشاهده می شود.

بواسیر

معرفی هموروئید

بواسیر یا هموروئید می تواند به دو نوع بواسیر داخلی و خارجی تقسیم شود. بواسیر داخلی با علایم خفیف تری همراه است اما بواسیر خارجی با خونریزی، خارش و بیرون زدگی از مقعد همراه است که این بیرون زدگی می تواند از دیگر عوامل کاهش زیبایی مقعد محسوب شود. شما می توانید برای درمان انواع بیماری های مقعدی به کلینیک لیزر شفا مراجعه کنید.

شقاق

شقاق یا فیشر از جمله بیماری های نشیمنن گاهی است که اگر درمان نشود می تواند مشکلات بیشتری برای بیمار ایجاد کند. شقاق در اثر ایجاد زخم یا پارگی در اطراف مقعد ایجاد می شود که این زخم ها اگر تکرار شوند می توانند ظاهر نامناسبی در این ناحیه از بدن فرد ایجاد کنند.

کیست مویی

علل بیماری سینوس مویی

کیست مویی یک التهاب است که در کمر یا بالای شکاف باسن به وجود می آید. کیست مویی در اثر بازگشت مو به داخل و عفونت در این ناحیه از بدن شکل می گیرد و اگر درمان نشود، ممکن است بیمار با مشکل مواجه شود. کیست مویی می تواند از جمله دلایل ایجاد نارضایتی در افراد و تصمیم به جراحی زیبایی مقعد باشد.

مزایای زیبایی مقعد

مزایای زیبایی مقعد

مزایای زیبایی مقعد به شرح زیر است:

  • احساس رضایت بیشتر
  • درمان بیماری های مقعدی
  • از بین رفتن هر گونه التهاب پوستی یا جای زخم
  • از بین رفتن ضایعات مقعدی
  • درمان دو یا چند عارضه به طور همزمان
  • تسریع روند درمان
پیمایش به بالا