مزیت درمان با لیزر

مزایای درمان با لیزر هموروئید، شقاق، کیست مویی، فیستول، آبسه و زگیل تناسلی نسبت به جراحی سنتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه لیزر در درمان و دلیل مزایای بی نظیر لیزر نسبت به جراحی سنتی با چاقو بهره گیری از آن فراگیر شده است. که در زیر به برخی از مزایای لیزر نسبت به جراحی با چاقو می پردازیم :

1- عدم نیاز به بستری شدن در بیماریستان

آرامش

نیازی به بستری در بیمارستان و گرفتن بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی که یکی از علل ترس بیماران است نداشته ومتعاقب آن نیازی به استراحت چند روزه در منزل که از ضروریات جراحی سنتی است را ندارند و از روز بعد از عمل میتوانند به زندگی عادی خود بازگردند زیرا بیمار بیهوشی نگرفته ودرد زیادی بعد از عمل ندارد.

2- عدم نیاز به پانسمان داخلی

نیازی به پانسمان داخلی (توپی یا تامپون) ندارد که معمولا در جراحی سنتی حتما بایستی استفاده شود که خارج کردن آن بسیار دردناک است در صورتی که در لیزر نیازی به این نوع پاسنمان نمی باشد.

3- جراحی بصورت سرپایی می باشد

عمل معمولا در مطب انجام و بیمار بعد از عمل مرخص ومیتواند بعد از عمل تغذیه معمولی و دفع مدفوع داشته باشد در حالی که در جراحی سنتی اصل برعدم تغذیه حداقل برای 24 ساعت وسپس تغذیه با سوپ برای به تاخیر انداختن دفع برای مدت چند روز می باشد.

4- تحمل درد و خونریزی بسیار کمتر

درد بعد از عمل با لیزر نسبت به جراحی سنتی بسیارکمتر و میزان خونریزی نیزکمتر است همچنین میزان عود کمتر است.

5- عدم انتقال عفونت های خطرناک

انتقال عفونت های خطرناک مثل هپاتیت که در جراحی سنتی محتمل است درعمل با لیزر وجود ندارد.

6-  درمان اکثر اقشار جامعه

بر خلاف تصور عموم لیزر در هر مرحله ای حتی مراحل پیشرفته هموروئید وغیرو کارآیی دارد و حتی درمورد بیماران با سن بالا ، مشکلات دیابتی-کبدی-کلیوی وبیماران قلبی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند قابل انجام است.

7-  کاهش مدت زمان جراحی

در جراحی با لیزرهموروئید، شقاق، کیست مویی، فیستول، زگیل تناسلی مدت زمان نسبت به جراحی سنتی کاهش می یابد و مراحل جراحی بسیار ساده تر خواهد بود.

8- اثری از اسکار بزرگ و محل زخم بزرگ نیست

در جراحی با لیزر حداقل آسیب به بافت اطراف ناحیه درگیر بیماری وارد خواهد شد به گونه ای که میزان محل زخم یا همان اسکار بسیار کوچک تر خواهد بود.

9- عدم ابتلا به بیماری خطرناک آمبولی

از نكات مثبت جراحى با ليزرسر پا شدن و فعال شدن بيمار بلافاصله بعد ليزر است كه اين بخصوص در بيماران با سن بالا كه بى تحركى طولانى مدت بدنبال جراحى سنتى در آنها منجر به لخته شدن خون (آمبولى) در رگهاى پاها مى گردد مهم است زيرا آمبولى بيمارى بسيار خطرناكى است که درمان بسيار سختى دارد و گاها منجر به مرگ بيمار مى گردد.

پیمایش به بالا